Deezer ve Sonos “Deezer Elite” ile ilk yüksek çözünürlüklü ses (HRA) deneyimini ABD’deki müzikseverlere yaşatacak

Posted by | September 19, 2014 | Uncategorized

Yalnızca Sonos ve ev sistemlerine entegre olacak Deezer Elite; nitelikli ses meraklılarına yüksek kaliteli müzik streaming servisi sunacak

İstanbul, 11 Eylül 2014- Dünyanın 182 ülkesinde, 35 milyon şarkılık bir kataloğa erişim imkanı sunan dijital müzik servisi Deezer ve kablosuz ev ses sistemlerinin lider markası Sonos®, imzaladıkları münhasır ortaklık anlaşmasıyla, müzik severlere dünyanın ilk Yüksek Çözünürlüklü Ses – HRA (high resolution audio) hizmetini sunacak.

Küresel lansman çerçevesinde ilk etapta ABD’deki müzik tutkunlarının beğenisine sunulacak olan “Deezer Elite” Sonos kullanıcılarına, akıllı hoparlörleriyle istedikleri odada yüksek kalitede sese ulaşabilme imkanı sağlayacak. Bu servis sayesinde ABD’li müzik severler de ilk defa Deezer’la tanışma imkanına kavuşacak.

Müzik dünyası plaktan CD’ye, CD’den MP3’e hızla geçiş yaparken, ses kalitesinin ters orantıda gerilemesi nedeniyle doğan kaliteli ses ihtiyacını gidermek üzere üretilen Deezer Elite, bu trendi terse döndürmeyi hedefliyor.

ABD’deki Deezer Elite kullanıcıları Sonos hoparlörleriyle diledikleri şarkıyı, Deezer’ın 35 milyon şarkılık arşivinden FLAC (Free Lossless Audio Codec) formatında ve 1,411 kbps seviyesinde istedikleri bir odada ya da birden fazla odada dinleyerek, ilk defa müzisyenlerin ortaya koyduğu derinliğini ve zenginliği bire bir hissedebilecekler.

Bu ortaklıktan heyecan duyduklarını vurgulayan Deezer Kuzey Amerika CEO’su Tyler Goldman; “Deezer, müzik severlerin birçok ihtiyacını karşılayarak, 16 milyon üyesi olan global bir servise dönüşmüştür. Deezer Elite ile kaliteli ses tutkunları; artık bir streaming servisi ile yüksek kaliteli ses arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak ve ilk kez ikisini bir arada deneyimleyebilecekler. “Hizmetin yetersiz olduğu piyasa segmentlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanarak, üstün bir servis sağlamayı ve müzik streaming kategorisini büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Sonos CEO’su CEO, John MacFarlane de; “Müzik streaming dünyası Deezer gibi servislerin yaygınlaşmasıyla heyecan verici bir şekilde büyüyor. Kullanıcılarımıza sunduğumuz Deezer Elite uygulaması ile sevdikleri şarkıları HD formatta stream ederek, evlerinin diledikleri köşesinde Sonos hoparlörler aracılığıyla dinleyebilecekler.” ifadesini kullandı.

Deezer Elite, 15 Eylül’den itibaren ABD’deki Sonos ve entegre ev sistemlerinde kullanılabilecek bunu takiben dünyanın farklı ülkelerinde de kullanıma açılacak.

Editöre Not:

Amerikan Tüketici Elektroniği Birliği (CEA) tarafından yayınlanan araştırmaya göre; kaliteli ses tutkunları kadar tüketiciler de HRA kalitesinde müzik dinleme ihtiyacı duyuyorlar. Tüketicilerin yüzde 40’ı yüksek kaliteli ses veren elektronik cihazlara daha fazla para ödeyebileceklerini ifade ederken, %90’ı da ses kalitesinin kaliteli ses deneyiminin en önemli parçası olduğunu düşünüyor.

 

Sonos_deezer-elite_web

Related Posts

Posted by sophie | 03 November 2022
Deezer is a platform unlike any other. Beyond simple music streaming, Deezer offers a 90+ million song catalogue in HiFi-quality...
Posted by mberrebi | 27 October 2022
Plus qu’une simple application de streaming musical, Deezer propose un catalogue en qualité audio HiFi, des fonctionnalités sur mesure, pour...
Posted by jesper | 21 October 2022
Black M shares his favorite driving tracks in an exclusive playlist and the chance to win a private concert in...
X

Subscribe

To be notified once a post/information is published, fill in your email and select the areas your interested in.


Subscribe
By clicking the subscribe button, you agree that Deezer can store and use your email address to send automatic news alerts. You always have the option to unsubscribe, after which your email address will be automatically deleted from our database.

Your email is already subscribed to alerts.
Do you wish to :

Update your subscription Unsubscribe

You've been successfully subscribed

Your subscribtion has been successfully updated

You successfully unsubscribed from our new alerts

Fill in your email please.
This email is not valid.
Please, select the languages you wish to follow.