Deezer ve Sonos “Deezer Elite” ile ilk yüksek çözünürlüklü ses (HRA) deneyimini ABD’deki müzikseverlere yaşatacak

Posted by | September 19, 2014 | Uncategorized

Yalnızca Sonos ve ev sistemlerine entegre olacak Deezer Elite; nitelikli ses meraklılarına yüksek kaliteli müzik streaming servisi sunacak

İstanbul, 11 Eylül 2014- Dünyanın 182 ülkesinde, 35 milyon şarkılık bir kataloğa erişim imkanı sunan dijital müzik servisi Deezer ve kablosuz ev ses sistemlerinin lider markası Sonos®, imzaladıkları münhasır ortaklık anlaşmasıyla, müzik severlere dünyanın ilk Yüksek Çözünürlüklü Ses – HRA (high resolution audio) hizmetini sunacak.

Küresel lansman çerçevesinde ilk etapta ABD’deki müzik tutkunlarının beğenisine sunulacak olan “Deezer Elite” Sonos kullanıcılarına, akıllı hoparlörleriyle istedikleri odada yüksek kalitede sese ulaşabilme imkanı sağlayacak. Bu servis sayesinde ABD’li müzik severler de ilk defa Deezer’la tanışma imkanına kavuşacak.

Müzik dünyası plaktan CD’ye, CD’den MP3’e hızla geçiş yaparken, ses kalitesinin ters orantıda gerilemesi nedeniyle doğan kaliteli ses ihtiyacını gidermek üzere üretilen Deezer Elite, bu trendi terse döndürmeyi hedefliyor.

ABD’deki Deezer Elite kullanıcıları Sonos hoparlörleriyle diledikleri şarkıyı, Deezer’ın 35 milyon şarkılık arşivinden FLAC (Free Lossless Audio Codec) formatında ve 1,411 kbps seviyesinde istedikleri bir odada ya da birden fazla odada dinleyerek, ilk defa müzisyenlerin ortaya koyduğu derinliğini ve zenginliği bire bir hissedebilecekler.

Bu ortaklıktan heyecan duyduklarını vurgulayan Deezer Kuzey Amerika CEO’su Tyler Goldman; “Deezer, müzik severlerin birçok ihtiyacını karşılayarak, 16 milyon üyesi olan global bir servise dönüşmüştür. Deezer Elite ile kaliteli ses tutkunları; artık bir streaming servisi ile yüksek kaliteli ses arasında seçim yapmak zorunda kalmayacak ve ilk kez ikisini bir arada deneyimleyebilecekler. “Hizmetin yetersiz olduğu piyasa segmentlerinin ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanarak, üstün bir servis sağlamayı ve müzik streaming kategorisini büyütmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Sonos CEO’su CEO, John MacFarlane de; “Müzik streaming dünyası Deezer gibi servislerin yaygınlaşmasıyla heyecan verici bir şekilde büyüyor. Kullanıcılarımıza sunduğumuz Deezer Elite uygulaması ile sevdikleri şarkıları HD formatta stream ederek, evlerinin diledikleri köşesinde Sonos hoparlörler aracılığıyla dinleyebilecekler.” ifadesini kullandı.

Deezer Elite, 15 Eylül’den itibaren ABD’deki Sonos ve entegre ev sistemlerinde kullanılabilecek bunu takiben dünyanın farklı ülkelerinde de kullanıma açılacak.

Editöre Not:

Amerikan Tüketici Elektroniği Birliği (CEA) tarafından yayınlanan araştırmaya göre; kaliteli ses tutkunları kadar tüketiciler de HRA kalitesinde müzik dinleme ihtiyacı duyuyorlar. Tüketicilerin yüzde 40’ı yüksek kaliteli ses veren elektronik cihazlara daha fazla para ödeyebileceklerini ifade ederken, %90’ı da ses kalitesinin kaliteli ses deneyiminin en önemli parçası olduğunu düşünüyor.

 

Sonos_deezer-elite_web

Related Posts

Posted by barbora | 11 September 2020
Deezer debuts audiobook channel in the Netherlands. What do Stephen Hawking, Michelle Obama and Wouter Laumans all have in common?...
Posted by barbora | 27 August 2020
New special Deezer Carnival playlists arrive on our Black Culture Channel. When we think of Carnival, we think bright colors,...
Posted by barbora | 02 July 2020
Multi-year investment deal worth US$40 million values Deezer at €1.3 billion, (US$1.4 billion) – a 30% premium from last funding...