Deezer’dan müzisyenler ve yayıncılar için tek bir analiz aracı

Posted by Dina Abu-Muwais | June 16, 2021 | TR, Turkey
Deezer for Creators App - Analysetool
Deezer for Creators App - Analysetool

Yeni mobil uygulama, yayın trendleri ve dinleyici istatistiklerini sanatçılar ve yayıncılar için kategorilere göre ayrılmış, okunması kolay grafiklerle bir araya getiriyor.

Deezer’ın yeni uygulaması, müzisyenlerin ve yayıncıların kişiselleştirilmiş analizler ve anlamlı istatistiklerle kitlelerine erişimlerini ve performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olacak. “Deezer for Creators”; sanatçıların, müzik endüstrisi profesyonellerinin ve podcast yayıncılarının, performanslarını tek bir kullanışlı mobil uygulamada değerlendirmelerini ve daha iyi hale getirmelerini sağlayan akıllı bir analiz aracı.

İlk kez sanatçılar ve podcast yayıncıları, tüm içeriklerini tek bir mobil uygulamada izleyebilecek. * Deezer, podcast yayıncıları için bir mobil analiz aracıyla ilgili duyrusunun ardından, daha önce “Analytics” (ve Web’de “Sahne Arkası”) olarak bilinen ve müzisyenler için olan mobil uygulamayı güncelledi. Artık, editoryal bir çalma listesine bir parçaları eklendiğinde, sanatçılar otomatik olarak bir bildirim alacak.

Uygulamanın özellikleri içinde sanatçıların doğrudan hayranlarla bağlantı kurmasını sağlayan paylaşılabilir kartlar da bulunuyor. Her paylaşılabilir kart, sanatçının yer aldığı çalma listesinin adını içeriyor. ** Sanatçılar, paylaşılabilir “şarkı kartlarına” da erişimleri olacağından, yalnızca öne çıkan çalma listeleriyle sınırlı kalmayacak. Yeni bir parça yayınlandığında ilk yedi gün içinde sanatçılar hayranlarıyla paylaşabilecek ve sosyal kanallarında yayınlayabilecekler. 

“Deezer for Creators” uygulaması yakında içerik üreticileri ve sanatçılar tarafından çok beğenilecek şarkı ya da yayının performansının takibi gibi başka özellikler de sunacak. Bu özellikle günlük, haftalık ve aylık bazda içerik performansı ve verileri; platform, ülkeler, cinsiyet ve en iyi çalma listeleri dahil olmak üzere kategorilere göre ayrılmış, okunması kolay grafiklerle izlenebilecek. 

Veriler zaman zaman bunaltıcı ve kafa karıştırıcı olabileceğini belirten Deezer İçerik Başkanı Frédéric Antelme “Yeni “Deezer for Creators” uygulamamız, ister sonuçlarınızı iyileştirmek isterse bir sonraki lansmanınızı planlamak olsun bir sonraki adımınızı planlamanıza yardımcı olacak, okunması kolay bir formatta her şeyi özetliyor. “Deezer for Creators” sanatçılara pazarlama planlarını ölçümlemelerine ve optimize etmelerine yardımcı olacak bir başarı tahmin aracı sağlayan tek mobil uygulama” dedi. 

 “Deezer for Creators” sadece mobil uygulama ile sınırlı değil. İçerik üreticileri ve sanatçılar ayrıca web üzerinden de biyografilerini, profil resimlerini güncelleyebilir ve yayınlarının öne çıkanlarını görebilir. 

Deezer yeni uygulamanın lansmanını kutlamak için sanatçılara özel indirimli bir HiFi teklifi de sunuyor. Yeni teklif, HiFi aboneliğini, Deezer’da içeriği olan ve Deezer for Creators’a kayıtlı tüm içerik yaratıcılar için 14,39 TRY gibi düşük bir ücretle kullanılabilir hale getiriyor. Teklifi etkinleştirmek için içerik yaratıcıları e-postalarına gelecek olan kodu Deezer’ın web sitesindeki özel sayfada kullanabilirler. Kampanya 30 Ocak 2024’e kadar geçerli olacak. 

“Deezer for Creators” uygulaması şimdi iOS ve Android’den indirilebilir. Mevcut kullanıcılar Backstage veya Analytics kimlik bilgilerini kullanarak oturum açabilir. Yeni kullanıcılar erişim istemek için buradan başvurabilir.

Related Posts

Posted by dabumuwais | 18 November 2021
Yeni özellikle oyuncular en sevdikleri şarkıların sözlerine konsolları üzerinde doğrudan eşlik edebileceklerXbox’un 20inci yılına öze;  “Xbox 20th” ve “Halo Classics”...
Facebook Stories
Posted by dabumuwais | 12 October 2021
Global müzik uygulaması Deezer’da kullanıcılar artık dinledikleri parçaları yazı, filtre, emoji ve çıkartmalar ekleyerek kişiselleştirebilecek ve Facebook hikayelerinde yayınlayabilecek. Deezer’a...
Posted by dabumuwais | 06 October 2021
Yeni özelliği ile Deezer Flow’dan sonra kişiselleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşıyor Yeni “Flow Moods” özelliği ile Deezer artık kullanıcıların ruh...
X

Subscribe

To be notified once a post/information is published, fill in your email and select the areas your interested in.


Subscribe
By clicking the subscribe button, you agree that Deezer can store and use your email address to send automatic news alerts. You always have the option to unsubscribe, after which your email address will be automatically deleted from our database.

Your email is already subscribed to alerts.
Do you wish to :

Update your subscription Unsubscribe

You've been successfully subscribed

Your subscribtion has been successfully updated

You successfully unsubscribed from our new alerts

Fill in your email please.
This email is not valid.
Please, select the languages you wish to follow.