Steve Aoki, NERVO ve The Magician Deezer’ın “Beethoven Remixed” albümünde buluşuyor

Posted by Dina Abu-Muwais | April 27, 2021 | TR, Turkey
Beethoven Remixed Originals Album
14 parçalık albüm, öncü bir klasik- elektronik geçidi

Global online müzik hizmeti DeezerBeethoven’ın mirasını 27 Nisan Salı günü çıkacak yıldızlarla dolu bir remiks derlemesi ile kutlamaya devam ediyor.

14 şarkıdan oluşan Beethoven Remixed, müzik tutkunlarına en sevdikleri elektronik sanatçıların konser salonunu ve dans pistini birleştirdiği parçaları  dinleme şansı veriyor. Her parça,  DJ’ler  tarafından düzenlenen en popüler piyano parçası olan “Moonlight Sonata” gibi klasik müziğin en ikonik bestelerinden bazılarının yenilikçi, modern zamanların tasvirlerini içeriyor. Bu sınırları zorlayan ve türünün ilk örneği olan albüm, klasik müziğin zamansız seslerini çağdaş elektronik müziğin bulaşıcı canlılığıyla daha önce hiç olmadığı kadar birleştiriyor.

Albümde orijinal kompozisyonu karakterize eden sofistike duyguyu kaybetmeden, ikonik “Pathétique Sonata” yı pürüzsüz, bir şekilde klübe hazır bir şekilde  sunan EDM devi Steve Aoki remiksi öne çıkanlar arasında yer alıyor. 

“Beethoven’dan remiks yapabileceğim ve bugüne kadar duyduğum tüm besteler arasından” Pathétique “i seçtim çünkü en çok benimle konuştu,” diye açıklıyor Steve Aoki. “Stüdyodayken tüm remiks yapabileceğim besteleri dinlerken, “Pathétique” de üzerinde oynamaya başlayabileceğimi bildiğim öğeler duydum. Ve ona doğru yönelirken, bu çok doğal geldi. “

Hollandalı ikili Blasterjaxx, yine bestecinin en sevilen parçalarından birisi olan  “Ay Işığı Sonatı” nı yeniden işleyerek, abartısız güzelliğini vurguluyor.  Avustralyalı ikizler NERVO ise aynı kompozisyonun daha rafine, sinematik bir yeniden yorumlanmasını tercih ederken, Parisli çılgın kraliçe Anetha onu güçlü bir tekno kesime dönüştürüyor. 

Piyano çalmanın yapabilecekleri bir şey olmadığını düşündükleri için “Ayışığı Sonatı “ nı seçtiklerini belirten NERVO: “Bu parçayı  çalışabilmek büyük bir ayrıcalıktı ve dakikada  132 vuruş  bir dans kaydı için harika bir ritm. Ana melodiyi bir çello ile ekleyerek kayda sıcaklık kattık. Bunun etrafında dolaştık. Bir synth sesiyle daha sert gideceğimizi düşündük ama çelloda karar kıldık ” dedi. 

Ayrıca, New York ‘un efendisi GATTÜSO, hareketli, bas ağırlıklı düzenlemesiyle “5. Senfoni” nin devasa enerjisini mükemmel bir şekilde yakalıyor. Elektronik müziği orkestralarla birleştirmesiyle bilinen Fransız büyücü WorakIs ise  “9. Senfoni” nin canlandırıcı remiksiyle  işleri kulüpten çok senfoni salonuna daha yakın tutuyor. Belçikalı favori The Magician, diğer dünyadan “Moonlight Sonata” remiksiyle dinleyicileri alıp götürürken , 90’ların ikonik ikilisi Air‘in yarısı olarak tanınan Jean-Benoît Dunckel, ” Senfoni No. 7. “üzerine yaptığı soyut yorumuyla piyano öncülüğünde parlayan bir  elektronika yaratıyor.

GATTÜSO, “Çocukluğumda 12, 13 yıl saksafon çaldığım için bu melodiyi seçmeye karar verdim, bu yüzden diğer dahiler arasında klasik müzik ve Beethoven’ı tanıyordum. Melodiyi alıp içine festival havası getirme fırsatı bulmak benim için harikaydı ve sonuç epik! ” diyor. 

Beethoven Remixed  Deezer’ın “Originals” serisinin bir parçası ve çağdaş klasik Beethoven Recomposed albümünün tamamlayıcısı. 

Deezer’ın Beethoven Remixed’i 27 Nisan Salı’dan itibaren tüm dünyada yayınlanacak ve buradan dinlenebilecek. . Buradan kontrol edin.

Related Posts

Posted by dabumuwais | 18 November 2021
Yeni özellikle oyuncular en sevdikleri şarkıların sözlerine konsolları üzerinde doğrudan eşlik edebileceklerXbox’un 20inci yılına öze;  “Xbox 20th” ve “Halo Classics”...
Facebook Stories
Posted by dabumuwais | 12 October 2021
Global müzik uygulaması Deezer’da kullanıcılar artık dinledikleri parçaları yazı, filtre, emoji ve çıkartmalar ekleyerek kişiselleştirebilecek ve Facebook hikayelerinde yayınlayabilecek. Deezer’a...
Posted by dabumuwais | 06 October 2021
Yeni özelliği ile Deezer Flow’dan sonra kişiselleştirmeyi bir sonraki seviyeye taşıyor Yeni “Flow Moods” özelliği ile Deezer artık kullanıcıların ruh...
X

Subscribe

To be notified once a post/information is published, fill in your email and select the areas your interested in.


Subscribe
By clicking the subscribe button, you agree that Deezer can store and use your email address to send automatic news alerts. You always have the option to unsubscribe, after which your email address will be automatically deleted from our database.

Your email is already subscribed to alerts.
Do you wish to :

Update your subscription Unsubscribe

You've been successfully subscribed

Your subscribtion has been successfully updated

You successfully unsubscribed from our new alerts

Fill in your email please.
This email is not valid.
Please, select the languages you wish to follow.