K-Pop’tan sonra J-pop dünyayı kasıp kavuruyor

  • Geçen yılın sonunda Deezer’da Japon müziklerinin dinlenme oranı yüzde 700’ün üzerinde arttı.
  • Deezer’ın hazırladığı yeni “Japon Müziği” kanalında J-pop ve City Pop’un yanı sıra ambient müzik listeleri ve oyuncular ve anime severler için özel çalma listeleri yer alıyor.

K-pop, bir ülkeden çıkıp tüm dünyaya yayılan tek müzik türü değil. Japon müziği, dünyanın her yerinden müzik severlerinin kalbinde doğru notalara vuruyor. Deezer’daki farklı Japon türlerindeki dinlenme oranları büyük bir patlama yaşıyor. “Japan Lo-fi & Chill” çalma listeleri Kasım 2020’de yüzde 705 oranında büyürken, J-pop dinlenme oranları Mart’taki ilk küresel karantina sırasında üçte bir oranında arttı.

Küresel müzik uygulaması Deezer, yeni “Japon Müziği” kanalıyla Japon sanatçıların inanılmaz yeteneklerini dünyanın dört bir yanındaki hayranları için sergilemeye hazır. Özel kanal, meraklısına J-pop ve J-rock’tan Onsen’e ve meditasyona kadar Japonya’nın seslerini ve kültürünü yakalayan bir dizi çalma listesi sunuyor.

Deezer, Japon kültürü fanlarının en sevdiklerinden olan Miki Matsubara’nın “Mayonaka no Door / Stay with me” ve Mariya Takeuchi’nin “Plastic Love” larının yeniden canlanmasının ardından, daha fazla yerel cevheri keşfetmenize yardımcı olacak en iyi çalma listelerini oluşturdu. Kullanıcılar, J-Rock ve Japon Hip Hop’a kadar City Pop ve Japan Anime gibi yeni parçaları ve türü tanımlayan soundları keşfetmek için 12 farklı çalma listesini dinleyebilirler. Deezer’ın yerel editörü, Japon kanalını yeni yerel favoriler ve çalma listeleriyle sürekli olarak güncelleyecek ve genişletecek.

Ayrıca meraklısına J-pop sanatçısı, Kyary Pamyu Pamyu ve Caz trompetçisi Takuya Kuroda gibi ünlü müzisyenlerin özel olarak seçilmiş çalma listeleri sunulacak. Geleneksel Japon kültürünü daha yakından tanımak isteyenler için yeni “Japon Onsen” çalma listesinde rahatlatıcı  spa müziği bulunuyor. “Japan Ambient” ve “Japanese Headspace” de dinleyicilerin dinlenmesine yardımcı olmaya hazır.

Oyuncular ve anime hayranları içinse Deezer, My Neighbor Totoro, Spirited Away, Your Name ve Attack on Titan gibi eleştirmenlerce beğenilen anime filmlerinin ve dizilerinin müziklerini çalma listeleri olarak kanala dahil etti.  Gamer’lar için, özel “Persona Series Classics ‘ çalma listesi dinleyicileri Joker ve ATLUS’un Persona 5’in Phantom Thieves of Hearts gibi ikonik karakterlerin dünyasına çekecek. Kanalda ayrıca CAPCOM’un Devil May Cry Monster Hunter, Mega Man Serisi ve Street Fighter gibi hitlerinin resmi film müzikleri de bulunuyor.  Oyuncular ayrıca KOEI TECMO GAMES, Atelier and Dynasty Warriors’ın yanı sıra Sony Interactive Entertainment’ın Demon’s Souls, Bloodborne, The Last Guardian ve ICO müziklerine de ulaşabilecekler.

Related Posts

Facebook Stories
X

Subscribe

To be notified once a post/information is published, fill in your email and select the areas your interested in.


Subscribe
By clicking the subscribe button, you agree that Deezer can store and use your email address to send automatic news alerts. You always have the option to unsubscribe, after which your email address will be automatically deleted from our database.

Your email is already subscribed to alerts.
Do you wish to :

Update your subscription Unsubscribe

You've been successfully subscribed

Your subscribtion has been successfully updated

You successfully unsubscribed from our new alerts

Fill in your email please.
This email is not valid.
Please, select the languages you wish to follow.